login
Hybrid Program

ESÜ Hibrid Eğitim Programı sınıf içi ve online öğrenmeyi harmanlayarak geleneksel öğretim yöntemlerini yenilikçi, teknoloji tabanlı kaynaklarla tamamlar. Program ilk olarak 2009 yılında BAE, Sharjah'daki Ohanyan Ermeni Okulu'nda tanıtılmıştır. 

 

Bütün bir sınıf ESÜ tarafından sunulan derslerin herhangi birine kayıt yaptırabilir. ESÜ ve okul yönetimi arasındaki fikir birliğinin ardından, yerel öğretmen ve ESÜ online öğretmeni, öğrencilerin azami sonuç elde etmelerine yardımcı olmak için kurs boyunca birlikte çalışırlar.

 

Cemaat gereksinimler arasında bir bilgisayar laboratuvarı veya sınıf, her öğrenci için bir kişisel bilgisayar veya bir projektör ve dersi gösteren bir ekran yer alır.

Kimler Başvurabilir? Müfredatlarına yenilikçi ve etkileşimli öğrenme yöntemleri sunmak ve çalışma programlarını ek kaynaklarla desteklemek isteyen okullar . Cemaat üyeleri için Ermeni Araştırmaları dersleri düzenlemek isteyen cemaat liderleri .
note Okul yönetimi veya cemaat liderleri ayrıntılı bilgiler alabilmek
için ve/veya katılmak için aşağıdaki adrese yazabilirler: hybrideducation@avc-agbu.org


ESÜ HİBRİD OKULLARI VE CEMAATLERİ

Hibrid eğitim programı Latin Amerika'dan Gürcistan'a ve Kanada'dan Rusya'ya uzanan 66 Ermeni cemaatinde ve okulunda başarıyla hayata getirilmiştir.

yellow_note ESÜ’si, Ermenistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı
tarafından verilen bir lisansa sahiptir.

Bölümler

Tüm kurslar okulunuzun ve / veya cemaatinizin ihtiyaçlarını ve programlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.
language_img
ERMENİ DİLİ BÖLÜMÜ
Eğitim Dilleri En, Fr, Rus, Sp, Tr, Est. Arm, Wst. Arm

Ermeni Dili Bölümü, öğrencilere ikinci dil olarak Doğu veya Batı Ermenicesi öğrenme fırsatı sunmakta...

Ayrıntılara bakınız courses_arrow
language_img
ERMENİ TARİHİ BÖLÜMÜ
Eğitim Dilleri En, Fr, Rus, Sp, Est. Arm, Wst. Arm

Ermeni kültürü bölümünde sunulan kurslar öğrencilere hem tarihi memleket sınırları içinde, hem de me...

Ayrıntılara bakınız courses_arrow
language_img
ERMENİ TARİHİ BÖLÜMÜ
Eğitim Dilleri En, Fr, Rus, Sp, Est. Arm, Wst. Arm

Ermeni Tarihi Bölümü öğrencilere Ermeni halkının tarihi geçmişini ve bugününü keşfetme fırsatı sunar...

Ayrıntılara bakınız courses_arrow
language_img
SATRANÇ BÖLÜMÜ
Eğitim Dilleri En, Est. Arm

ESÜ online satranç programı Ermenistan Satranç Akademisi ile ortak olarak geliştirilmiştir. Ders met...

Ayrıntılara bakınız courses_arrow
language_img
Artificial Intelligence
Eğitim Dilleri Est. Arm

The course “Artificial Intelligence” is intended for the high school students of Armenia. The course...

Ayrıntılara bakınız courses_arrow


ÖĞRETMEN ONAY BELGESİ

Okul veya cemaat temsilcileri ESÜ Öğretmen Onay Belgesi almak için başvuruda bulunabilir. Bu programın amacı, öğretmeyi istedikleri konuda önceden bilgi sahibi olduklarını hesaba katarak, öğretmenlere e-öğrenme eğitimin pedagojik ve teknik yönlerini öğretmektir,. Eğitim, online veya karma bir ders öğretmek için hazırlanan öğretmenlere metodolojik, teorik ve pratik bilgiler verir.

Eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılara bir sertifika verilir.


66
Bugüne kadar toplam okul ve cemaat ESÜ hybrid programından yararlanmıştır

BAŞARI BELGESİ

Tüm dünyadan öğrencilerimizden ve mezunlarımızdan ESÜ tecrübeleri hakkında fikirler.
Tsovinar Sargsyan Hibrit program öğretmeni, GFÜ, Rostov-na-Donu, Rusya

ESÜ ile çalışmayı seviyorum ve öğrenme seçeneği olarak online dil kursunu kullanıyorum.

Kursun içeriği ve metodolojisi farklı yaş gruplarının gereksinimlerini tam olarak karşılamaktadır. Kursta kullanılan çeşitli e-öğrenme araçları, öğrenmeyi daha da ilginç ve erişilebilir bir hale getiriyor.

Halle Butvin Smithsonian Enstitüsü, ABD

Vayots Dzor e-kitabı büyük miktarda tarihi, kültürel ve pratik bilgiyi parmaklarınızın ucuna getirir. Kullanımı kolay ve son derece erişilebilir bir formata sahiptir. Ermenistan'da bulunduğum zaman, e-kitabı, bölgenin daha az bilinen hazinelerinden bazılarını keşfetme yolunda gezinmek için kullanacağımı biliyorum.

Ricardo Torres ESÜ öğrencisi, Arjantin

Ermeni köklerim yok. İspanyol ve İtalyan kökenliyim ama birkaç kez Ermenistan'a gittim. Ben Batı Ermenicesi öğreniyorum. Çok profesyonel ve çok iyi organize edilmiş oldukları ve online Ermenice öğrenmenin çok iyi bir yolu olduğu için ESÜ kurslarını tavsiye etmekten memnuniyet duyuyorum

Julien Lecouturier ESÜ öğrencisi, Fransa

Programlarının özellikle yoğun bir programla çalışan meşgul insanlar ve geleneksel eğitim merkezlerinden, okullardan ve üniversitelerden uzakta yaşayanlar için faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, "yavaş" modları, her gün çalışmaya çok fazla zaman ayıramayan ve çok çalışan insanlar için ideal bir seçenektir.

Janice Okoomian ESÜ öğrencisi, ABD

Ermenice öğreniyorum çünkü dünyaya başka bir gözle bakmak ve tüm Ermenice kelimeleri kullanmak istiyorum. Söylediğim kelimelerin büyüklerimin her gün kullandıkları kelimelerle aynı olduğunu biliyorum ve şu anda, öğrendiğim tüm kelimelerin, ifadelerin, cümlelerin sesi ve anlamı sayesinde, kendimi onlara daha yakın hissediyorum.

Joseph Syren ESÜ öğrencisi, ABD

Ermeni Sanal Üniversitesi benim için çok büyük bir hediye oldu, çünkü Ermenice öğrenmek için çok az kaynak var. ESÜ sayesinde Ermenice’yi, anadili olan öğretmenimin yardımı ile öğrendim.

Nima Sadat-Tehrani ESÜ öğrencisi, Kanada

Bu güzel dile ilgi duyan herkese Ermeni Sanal Üniversitesi'ni (ESÜ) şiddetle tavsiye ediyorum. Yaklaşık bir buçuk yıldır ESÜ'nde online olarak Ermenice öğreniyorum ve yüksek kaliteli eğitimi takdir ediyorum. Harika öğretmenlerim Marina ve Mane'ye çok teşekkür ederim!

Aram Şrestinian ESÜ öğrencisi, ABD

ESÜ, Ermenice öğrenmem ve mirasımı keşfetmem için en iyi yol oldu. Bu kurslar sayesinde artık Ermenistan'daki kayınvalide ve kayınpederimle sohbet edebiliyorum. Mane ve Marina harika öğretmenler ve çok iyi insanlar. Çalışmalarıma devam etmeyi ve dil becerilerimi Ermenistan ulusuna yardım etmek için kullanmayı dört gözle bekliyorum.

Eric Grigoryan ESÜ öğrencisi, Gürcistan

ESÜ, tüm Ermeniler için dilimizi ve kültürümüzü öğrenmek için büyük fırsatlar yaratıyor. Artık gururla Ermeni olduğumu söyleyebilirim, çünkü anadilimi okuyabiliyor, yazabiliyor ve konuşabiliyorum.

Mike Cunningham ESÜ öğrencisi, ABD

EHGB ESÜ hayatımın gidişatını pek çok açıdan değiştirdi. Eğer eğitim almak istiyorsanız, dünyanın en iyi öğretmenleriyle tanışmak istiyorsanız, o zaman EHGB Ermeni Sanal Üniversitesi'nden başka bir yere bakmayın. Bunu yaptığınız için çok memnun olacaksınız.

Violette Khaçaturian Ararat Okulu Müdürü, Toronto, Kanada

Başarılı programınızı çok seviyorum. Her şeyden önce, çok kullanışlı ve kullanıcı dostudur. Resimler ve alıştırmalar çocuklar için çok ilgi çekici. Diyaloglar ve kelimeler, çocukların öğrenmesine ve hecelemelerine gerçekten yardımcı oluyor. Bu, daha güçlü bir Ermenice konuşma yeteneği sağlar. Öğretmenler, çocuklar ve ben ESÜ'den çok memnunuz.


AYRICA BAKINIZ

41,111
e-ÖĞRENME
Ermeni çalışmalarında en iyi deneyimi yaşayın ve ESÜ'nde Bireysel Kursa başlayın
Ayrıntılara bakınız
37,131
e-Kitap kullanıcıları
Ermenistan ile ilgili çok çeşitli konuları kapsayan ESÜ multimedya e-kitap serisini okuyun
Ayrıntılara bakınız