login
SSS

Online Öğretmenlerle nasıl iletişim kurabilirim?

Canlı Sohbet

Genel olarak ESÜ’si ile ilgili herhangi bir yorumunuz, sorunuz olursa, hemen Online Öğretmenlerle iletişime geçebilirsiniz. Online Öğretmenler ile canlı sohbet için, aşağıdaki programa göre Pazartesi’den Cuma gününe kadar iletişime geçebilirsiniz (Yerevan saati / GMT +4).

Gohar Gevorgyan (İspanyolca/Rusça)

gohar.gevorgyan@avc-agbu.org gohar.gevorgyan.avc

11:00 - 12:00

16:00 – 17:00

 

Zepur Kheblikian (Batı/Doğu Ermenicesi)

zepur.kheblikian@avc-agbu.org zepur.kheblikian.avc

11:00 - 12:00

16:00 – 17:00

 

Ovsanna Tshorokhyan (Fransızca/Doğu Ermenicesi)

ovsanna.tshorokhyan@avc-agbu.org ovsanna.tshorokhyan.avc

12:00 - 13:00

16:00 – 17:00

 

Marine Khachaturyan (İngilizce/Doğu Ermenicesi)

marina.khachaturyan@avc-agbu.org marina.khachaturyan.avc

9:00 - 10:00

17:00 – 18:00

 

Ani Dekirmenchyan (İngilizce/Türkçe)

ani.dekirmenchyan@avc-agbu.org ani.dekirmenchyan.avc

9:00 - 10:00

16:00 – 17:00

 

Mane Adamyan (İngilizce/Doğu Ermenicesi)

mane.adamyan@avc-agbu.org live:.cid.e08284512b39a348

9:00 - 10:00

16:00 – 17:00

 

ESÜ kurslarını açmak için tablet veya akıllı telefon kullanabilir miyim?

ESÜ kurslarına, Google Play ve Apple Store'da bulunan tarayıcılar aracılığıyla bir tablet veya akıllı telefondan erişebilirsiniz. Ayrıntılar için ayrıca Teknik Gereksinimlere bakın.

Derslerimde Ermenice karakterleri göremiyorsam ne yapmalıyım?

Bu sorun veya diğer teknik zorluklar için lütfen Teknik Gereksinimler sayfasını ziyaret edin veya itsupport@avc-agbu.org adresinden BT desteği ile iletişime geçin.

Bir kursa nasıl kayıt olurum?

Lütfen bu adımları izleyin veya "Nasıl kayıt olunur" video kılavuzunu izleyin.

 

 • • avc-agbu.org sayfasını ziyaret edin

  • Hesabınızı oluşturun veya oturum açın

  • Üst menüden bir bölüm seçin

  • Kaydolmak istediğiniz kursu seçin

  • Tercih edilen eğitim dilini ve Öğrenci statüsünü seçin

  • Şimdi Kaydol'a tıklayın

  • Kaydı Tamamla'yı tıklayın

  • Kursunuzu görmek için Dashboard/Panoya Git'e tıklayın.

 

Kullanıcı adımı veya şifremi unuttum? Hesabıma nasıl erişebilirim?

Şifrenizi unuttuysanız, GİRİŞ ekranına gidin, “Şifrenizi mi unuttunuz” seçeneğini tıklayın ve talimatları izleyin.

Dersler ESÜ aracılığıyla nasıl öğretilir?

ESÜ öğrencileri, multimedya (metin, audio ve görsel medya) derslerini kullanarak haftalık olarak yeni materyaller öğrenir ve Online Öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla düzenli olarak görüşür.Haftalık derslere ek olarak, öğrenciler otomatik çalışma araçlarına, oyunlara, ödevlere, ders takvimlerine, ders programlarına, kısa sınavlara, dönem ortası sınavlara, son sınavlara ve not kitaplarına erişebilir. Ayrıca tartışma forumları, e-postalar, canlı sohbet, sesli ve görüntülü iletişim seçenekleri, öğrencilere dünyanın dört bir yanından Ermenilerle dostluklar kurarken Online Öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla daha iyi bağlantı kurma fırsatı sunar.

ESÜ öğretmenleri kimlerdir?

Multimedya kursları, Ermenistan'dan tanınmış konu uzmanları tarafından yazılır ve online öğrenmede uluslararası pedagojik uzmanlar tarafından güçlendirilir. Öğrencilere, uzaktan rehberlik sağlayan, tartışma forumlarını yöneten, öğrenci sorularına yanıt veren ve ödevlere, dönem ortası sınavlara ve son sınavlara not veren Online Öğretmenler yardım eder.

ESÜ'ndeki öğrenci türleri nelerdir?

1. Eşzamanlı eğitim
Kayıtlı öğrenciler, tanışma haftasında Online Öğretmen tarafından sağlanan müfredat ve yönergelere göre dersleri tamamladıktan sonra her ders için beş kredi alacaktır. Kayıtlı bir öğrenci için beklenen haftalık iş yükü, kursa bağlı olarak 5-8 saattir. Serbest katılımcılardan kayıtlı öğrenciler ile aynı okuma programını sürdürmeleri ve haftalık sınavlara girmeleri beklenir. Serbest katılımcıların grup projelerine katılmaları son derece teşvik edilir, ancak sınavlara girmeleri beklenmez. Serbest katılımcılar başarılı/başarısız notu alacaklardır.

2. Eşzamansız Serbest çalışma programı kredili ve kredisiz teklifler sunar. Bu kurslara kayıt, sürekli olarak her zaman açıktır. Öğrencilerin kredi alabilmeleri için dönem ortası sınava ve son sınava girmeleri gerekir. 

ESÜ'nde kimler eğitim alabilir?

Herhangi bir gereklilik yoktur. Ermeni Eğitimi ile ilgilenen her yaştan herkes kayıt olabilir. Ayrıntılar için lütfen e-Öğrenim ve Program tekliflerine bakın.

ESÜ Hibrit Programı nedir?

Hibrit sınıf öğrencisi, ESÜ ile başvuranın okulu/topluluğu arasındaki anlaşmaya göre ESÜ hibrit programına katılır. Öğrenci, yerel öğretmenin rehberliğinde sınıfta dersleri takip eder ve ESÜ Online Öğretmeni ve diğer hibrit sınıf öğrencileri ile çeşitli online etkinliklere aktif olarak katılır. Ayrıntılar için Hibrit Programa bakın. Ek bilgi ve/veya katılım için hybrideducation@avc-agbu.org adresinden bize ulaşın.